Jdi na obsah Jdi na menu
 


2010

Příspěvky

Jarní svod

3. 4. 2010

Angie s Aranem mají za sebou Jarní svod. Nervozita příšerná, i když vůbec o nic nešlo. Ale  Angie je strašně milá, šikovná a fajn fenka, takže všechno v pohodě zvládla. Aran trochu zlobil, ale přežili jsme to.

Dnes jsme absolovovali Jarní svod loveckých psů v Žitné pod záštitou OMS Prachatice. Bylo to sice dost chaotické, Aran vyváděl jak praštěný a většinu doby štěkal, ale nakonec se asi po dvou hodinách čekání trochu uklidnil. Hodnocení dopadlo dle očekávání jedinou vadu, kterou prozatím máme je chybějící zub, který se nám ovšem i podle mínění posuzovatelky paní Sitterové brzy prořeže a budeme mít zoubky všechny.

 

Výcvik opět začíná

28. 3. 2010

Po zimě začínáme opět cvičit. Každý týden zatím vždy v neděli jezdíme za zkušenou výcvikářkou paní Pravdová, za což jí tímto velice děkujeme. Na  její popud bychom chtěli zkusit zkoušky vloh, které jsou u nás na Prachaticku 1.5.2010. Aran i Angie jsou zatím docela šikovní a doufáme, že jim to s Janinou nezkazíme. :-)

 

První plánovaná Aranova výstava

21. 3. 2010

První naše výstava by měla proběhnout v Klatovech 5.6.2010. Tento týden budeme odesílat přihlášku.

 

Kamarád Barnie

19. 3. 2010

Přidala jsem fotky pejska Barnieho ( kavalír king charles spaniel) mojí kamarádky Pavly. Pavla si původně chtěla pořídit pointera, ale pro toho nemá v součásné době optimální podmínky. Takže proto kavalír, ale jak někde našla na netu je kavalír původně lovecký pes, takže má teď   "pololoveckého psa"

KAVALÍR KING CHARLES SPANIEL

PŮVOD:Původně lovecký pes,používaný až do 19.století jako slídič,blízký příbuzný ostatních španělů.Zárovenˇ už od středověku oblíbený společník korunovaných hlav (jméno získal po anglickém králi Karlovi I.,jenž vládl v polovině 17.století). Standart byl vydán roku 1928.

 

Výcvik po zimě opět začíná

14. 3. 2010

Po zimě začínáme opět cvičit. Velice nám v tom pomáhá zkušená výcvikářka paní Pravdová, za což jí tímto velice děkujeme. Na  její popud bychom chtěli zkusit zkoušky vloh, které jsou u nás na Prachaticku 1.5.2010. Také se nám blíží jarní svod, který se koná 3.4.2010 v Žitné.  Jsme přihlášení na jarní výcvikový víkend do Lučkovic, který se koná 23.-25.4.2010. Takže sezóna nám pomalu začíná. Tak nám všichni přejte štěstí.

 

S Angie se začínáme připravovat na zkoušky

14. 3. 2010

Dneska jsme byly s Angie na treninku u paní Pravdové, zkušené výcvikářky, která má už na svém kontě nejeden úspěch na zkouškách a výstavách. Zkoušky vloh se nám blíží, tak musíme začít trošku makat. Navíc jdu na zkoušky poprvé, tak mám trochu trému. Počasí nám teda moc nepřálo, byl hrozný vítr a sněžilo, ale snad to nebylo tak nejhorší. Angie je prý docela šikovná.

 

Barunka nám odjela na výcvik

11. 3. 2010

Tak Barunka nám odjela na výcvik. Jak my říkáme je ve škole. Je u našeho kamaráda, jinam bychom jí asi nepustili. Doufám, že Honza napraví všechno co my jsme s Barunkou pokazily. Na fotce to vypadá v pohodě, ale s foxterierkou Aiulkou si nepadly do oka, takže tam občas dochází k výměnám názorů. Už se těším až bude Barunka zpátky. Snad bude šikovná a bude to co nejdřív.

Obrazek

 

První malý letošní úspěch ve výcviku

29. 1. 2010

ak jsme podle Honzových instrukcí začali cvičit aport.  Po 14 dnech cvičení, už jsem si myslela, že je to nemožné, aby mi Aran tu ruku aspoň držel. Ale spletla jsem se včera mi udělal radost a ruku mi podržel až do dalšího povelu "pusť".

Obrazek

 

Novinky v Novém roce

12. 1. 2010

Ahoj všichni. Kromě toho, že se teď na nás valí haldy sněhu asi není nic nového. Ve výcviku pokračujeme jen pomalu a máme s Evinou pocit, že pokroky nejsou žádné. Za Honzou zase začneme jezdit až opadne sněhová kalamita. Takže jsme s Evinou spíš ve fázi plánování a teorie. A jen pro informaci na stránkách Štepána ( CHS Laváre Morávia) už je kalendář výcvikových akcí pro tento rok.