Jdi na obsah Jdi na menu
 


2009

Příspěvky

Výstava Praha - Letňany 7.11.2009

29. 10. 2009

Chystáme se na výstavu do Prahy. Pokud to vyjde sejdeme se tam s Aranovými sourozenci.

 

Výcvik u Honzy 29.10.2009

29. 10. 2009

Tak jsme se právě vrátili od Honzy. Máme v zásobě spoustu dobrých rad a tipů jak pokračovat v dalším výcviku a dále zlepšovat základní poslušnost. Protože je stále ještě co zlepšovat. Takže budeme pilně trénovat a za 14 dní jedem znova.

 

Výcvik u Honzy

29. 10. 2009

Tak dneska se chystáme na výcvik u Honzy, který je majitelem Sisi Garamparty, což je sestra Aranovi maminky. Takže Aran je vlastně její synovec. :-)

Takže pak napíšeme co se dělo.

 

Nový přírůstek do rodiny Dafné z Chejlavských lesů (Angie)

27. 10. 2009

neska jsem si přivezla 8měsíční fenku MOK Angie. Cesta proběhla v klidu. Angie celou cestu spala a doma se chovala jako když je tam od štěněte. Měla jsem trochu obavy z Báry, ale vše proběhlo v klidu holky jsou v jednom kotci a bez problémů.

Takže Aran od Klenovických lomků má parťačku na hry i na výcvik.

 
 

Lučkovice 18.9.-20.9.2009

25. 10. 2009

Tak se konečně dostávám k tomu, abych Vám sdělila naše dojmy z výcviku v Lučkovicích. Jely jsme tam s mojí sestrou. Já s Bárou, Evina s Aranem. Po našem příjezdu jsme po pravdě měly dost smíšené pocity. Většina účastníků se evidentně dobře znala. A tak nám to připadalo jako dost uzavřená společnost. Z toho nás ovšem hned vyvedl náš nový kamarád Honza, který bydlel v chatce hned vedle nás. Byla to  zbytečná obava všichni byli moc super a na všechny naše dotazy (byť kolikrát nebyli moc chytré trpělivě odpovídali).

Obrazek

Výcvik začal seznamovací lekcí pro nás začátečníky v pátek v 17:00.

Druhý den v sobotu jsme byli rozděleni do skupin. Aran a Bára samozřejmě v úplným začátečnících. Na starosti nás dostala výcvikářka Věrka.

Výcviky trvaly 2 hodiny. Jeden dopoledne, druhý odpoledne a poslední v neděli dopoledne.

Bylo to opravdu bezva, zjistili jsme kde děláme chyby a na co se zaměřit. Opravdu si myslím, že mají takovéto akce nedocenitelný význam v dalším výcviku. Hlavně u lidí jako my, kteří nemají s výcvikem loveckých psů žádné zkušenosti. Obrazek

Také jsme tam poznali řadu bezva lidí a získali nové kamarády. Aránek také získal novou kamarádku Gonu, když jsme ho hledali vždy jsme věděli kde bude. To je ona.

 

Jednoznačně můžu říct, že tento víkend předčil naše očekávání a byly jsme naprosto nadšené.  A pokud to bude možné rádi bychom se tam zase podívali na jaře.

Obrazek

 

Výstava ČB 24.10.2009

24. 10. 2009

Dnes jsme navštívili výstavu v Českých Budějovicích. Byli jsme tam s Aranem i Bárou, mými dvěma syny a synovcem. A samozřejmě já a sestra a ještě kamarádka Pavla. K našemu údivu jsme se tam setkali s našimi známými z Lučkovic s Gonou. Což nás moc potěšilo. Jinak já stála celé dopoledne u kruhu s MOK a Janina s dětmi a Pavlou prošli výstavu, protože děti byli neposedné více než psí osazenstvo. I když Aran se předvedl dokonale, pořád někoho vyšťěkával s nabídkou ke hře. Ale nakonec to nedopadlo tak nejhůř.

Co se týče výstavy. MOK se vystavovali v kruhu číslo 22 a posuzoval je slovenský rozhodčí. Bylo celkem 26 psů a fenek.

Takže uvidíme a příští rok na jaře bychom to také mohli zkusit.

 

Nové stránky Aranových sourozenců

24. 10. 2009

Dneska vytvořila majitelka Alexe stránky všech jeho sourozenců. Moc děkujeme za skvělý nápad. Adresa na stránky je v oblíbených odkazech.

 

Aranovi sourozenci

23. 10. 2009

Dneska se mi podařilo zkontaktovat s majitelkou Aranova brášky Adara (Baxe) a večer i s majitelkou druhého brášky Alexe. To mu se prostě říká šťastný den.

Zítra se chystáme na výstavu do Českých Budějovic, zatím jako diváci. Tak pak přidáme pár fotek zrzavců.

 

Výcvik Lučkovice 18.9.-20.9.2009

25. 9. 2009

Tak máme za s sebou výcvik v Lučkovicích byl super. Více se dočtete v rubrice Výcvik.